Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

1: Зошто го избра Tongguan?

A: 1. Low MOQ (3000PCS) 
2. Висок стандард од суровина до готови производи
3. стручни и квалификувани работници 
4. Строга КК оддел проверка на секој производ пред пакување
5. Долгорочна истражување на нови производи и подобрување присутни процесот на производство

Q2. Која е вашата смисла на исплата?

A: 1. TT
2. 100% неотповиклива L / C по видување
3. Small orders can be sent to western union or other payment ways.

Q3. Кои логистика начини за испорака?

А: 1. Најчесто, ние ќе одиме од страна на морето за голема количина
2. За мали или примерок цел, ќе одиме од страна на DHL, UPS-от, ТНТ, FedEx, EMS или други меѓународни курир.

Q4. Може да се произведуваат во согласност со примероци?

О: Да, Ние може да произведе никакви вашиот дизајн.

Q5. What is the order process?

A:Inquiry - quotation - communication - order confirming - deposit payment - production - testing and debugging - balance payment - packing - delivery - customer receiving - after service. 

Q6.How is your after-sale service? 

A:We provice the good after-sale service. Time will prove it!

Сакаат да работат со САД?
Билтен

Е-пошта

Следете нас

  • Фејсбук
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube
WhatsApp Online Chat !